Jubileusz 90-lecia urodzin prof. AM dra hab. Dzierżykraja Dionizego Skwarskiego

Zdjęcie

W dniu 21 listopada 2018 r. w sali im. Konstantego Hrynakowskiego w Collegium Chemicum przy ul. Grunwaldzkiej 6, odbyło się uroczyste posiedzenie naukowo-szkoleniowe z okazji Jubileuszu 90-lecia urodzin prof. AM dra hab. Dzierżykraja Dionizego Skwarskiego.

Spotkanie współorganizowali: Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne Oddział w Poznaniu oraz Katedra i Zakład Technologii Chemicznej Środków Leczniczych. Spotkanie otworzyli prof. dr hab. Barbara Zielińska-Psuja i prof. dr hab. Tomasz Gośliński, którzy powitali prof. dr hab. Edmunda Grześkowiaka, reprezentującego JM Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz prof. dr hab. Lucjusza Zaprutko, Dziekana Wydziału Farmaceutycznego. Wśród uczestników spotkania znaleźli się Przyjaciele i Rodzina Pana Profesora oraz Koleżanki i Koledzy. Nie zabrakło Nauczycieli akademickich, Wykładowców i Studentów naszego Uniwersytetu, a także Współpracowników i Uczniów Pana Profesora oraz Przedstawicieli sponsorów. Zgromadzeni Goście wysłuchali dwóch wykładów; Pani Anny Turkiewicz z firmy Boiron na temat „Leki Boiron w domowej apteczce” oraz prof. dr hab. Tomasza Goślińskiego „Katedra i Zakład Technologii Chemicznej Środków Leczniczych - Ludzie i mury”. Laudację na cześć Czcigodnego Jubilata wygłosił prof. dr hab. Michał Umbreit. Następnie swoje wspomnienia o pracy z Jubilatem przedstawili emerytowani i byli Pracownicy Katedry; dr Arleta Matschay i prof. dr hab. Stanisław Sobiak. Były gorące życzenia i mnóstwo kwiatów. Ponadto ZG Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego uhonorował Dostojnego Jubilata Medalem 70-lecia za wybitne zasługi dla środowiska farmaceutycznego. Jubileuszowe posiedzenie zakończyło spotkanie okolicznościowe w Bibliotece Wydziału Farmaceutycznego.

» Fotogaleria

prof. dr hab. Barbara Zielińska-Psuja