< Cofnij

Kolejny mammograf nowej generacji w Wielkopolskim Centrum Onkologii

Wielkopolskie Centrum Onkologii z radością informuje, że na potrzeby badań profilaktycznych piersi zakupiono system mammograficzny nowej generacji - Senographe Pristina. To już drugi tego typu aparat w Centrum Onkologii - pierwszy, został uruchomiony w styczniu 2017 roku. Oba aparaty dedykowane są mammografii z wykorzystaniem techniki cyfrowej - najnowszy przeznaczony jest do badań przesiewowych.

Pristina to aparat mammograficzny zaprojektowany w ścisłej współpracy z radiologami, technikami i pacjentkami w celu poprawy całego procesu związanego z badaniem mammograficznym. Został opracowany i stworzony w taki sposób, aby znacznie poprawić komfort i zmniejszyć stres podczas badania. Wśród kobiet nadal istnieje przekonanie, że badanie mammograficzne powoduje ból i dyskomfort, a strach przed kompresją (uciskiem piersi) jest jednym z głównych powodów, dla których kobiety nie stawiają się na wyznaczone badanie mammograficzne. Dodatkowo u kobiet odczuwających niepokój w trakcie badania występuje mimowolne kurczenie się mięśni, co utrudnia prawidłowe pozycjonowanie. Niewłaściwe pozycjonowanie okazało się jedną z najczęstszych przyczyn powstawania nieodpowiedniego obrazu mammograficznego. Senographe Pristina posiada odpowiednio wyprofilowane podłokietniki, umożliwiające rozluźnienie mięśni podczas badania, dzięki czemu Panie mogą wygodnie opierać ręce i minimalizują napinanie mięśni piersiowych, które nasila się podczas chwytania konwencjonalnych uchwytów ręcznych. Aparat mammograficzny Pristina posiada również elastyczne przystawki, osłonę twarzy i stałą „nasadkę”, na której można oprzeć głowę - wszystko w celu poprawy komfortu i dokładności badania.

Panie, które chciałyby wykonać bezpłatne badania mammograficzne w Programie wczesnego wykrywania raka piersi zapraszamy serdecznie do rejestracji telefonicznej, pod numerem telefonu: 61 8850 915 (w poniedziałki i wtorki w godzinach 7.00-17.00 oraz od środy do piątku w godzinach 7.00-15.00).