< Cofnij

Konferencja „Ginekologia i Położnictwo Nowe Trendy 2026”

Coroczna konferencja pt. „Ginekologia i Położnictwo Nowe Trendy 2026”, odbywająca się w dniach 8-9 maja, była doskonałą platformą do merytorycznych dyskusji specjalistów z wielu ośrodków europejskich i polskich. Podczas dwudniowego wydarzenia znani ginekolodzy i położnicy z ośrodków w Polsce i za granicą omawiali w trakcie siedmiu sesji naukowych szereg aspektów, z którymi spotykają się podczas codziennej praktyki lekarskiej.

Konferencję uroczyście zainaugurował jej kierownik naukowy, prof. dr hab. Maciej Wilczak. W wydarzeniu uczestniczyli: Prorektor ds. Rozwoju prof. dr hab. Tomasz Kotwicki reprezentujący JM Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr. hab. Zbigniewa Krasińskiego, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. dr hab. Ewa Baum, Dyrektor Szpitala dr hab. Radosław Mądry, Starosta Poznański Jan Grabkowski, od lat wspierający działalność szpitala, a także Wiceprezydent Miasta Poznania Jędrzej Solarski.

W konferencji i warsztatach uczestniczyli światowi i wybitni eksperci w dziedzinie minimalnie inwazyjnej ginekologii operacyjnej z kilku krajów świata m.in.: Prof. Prashant Mangeshikar (Mangeshikar Clinic for Women in Mumbai), Prof. Ettore Cicinelli (University of Bari), Prof. Juan Gilabert (Universidad de Valencia), Prof. Stefan De Wachter (Antwerp Universtiy Hospital), Prof. Sven Becker (University Hospital Frankfurt), Prof. Ulises Armando Menocal Tavanier (Hospital de la Mujer de Morelia), Prof. Armando Romeo (Research Educational Center University of Torino), Prof. Tommaso Simoncini (University of Pisa), Dr med. Marco D’Asta (ARNAS Garibaldi-Nesima Hospital Catania), Dr med. Jaime Alfredo Claderón Tapia (Hospital de la Mujer de Morelia), Dr med. Amal Drizi (Independent Consultant in Gynecology), Dr med. Giuseppe Bigatti (Private Clinic WEDA Milano), Dr med. Burghard Abendstein (Landeskrankenhaus Feldkirch). Nie zabrakło także specjalistów z Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego: prof. dra hab. Błażeja Męczekalskigo, dr hab. Karoliny Chmaj-Wierzchowskiej, dr. hab. Radosława Mądrego, dr med. Anny Szeligi oraz dr Agnieszki Lach.

Konferencji towarzyszyły warsztaty, w których poprzez multimedialną transmisję na żywo, uczestniczyło w sumie około 1330 lekarzy ginekologów z ośrodków w całej Polsce oraz z ośrodków zagranicznych. 

 

Konferencja  Konferencja

Konferencja  Konferencja

Konferencja  Konferencja