Konkurs dla studentów dietetyki

Baner

Katedra i Zakład Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych oraz Dietetyki Klinicznej wraz z Zakładem Medycyny Środowiskowej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ogłaszają drugą edycję Ogólnopolskiego Konkursu "Popularyzator Dietetyki 2021". Konkurs jest adresowany do wszystkich aktywnych studentów dietetyki studiujących na dowolnej uczelni wyższej w Polsce. Patronat honorowy nad konkursem objął Rektor UMP prof. dr hab. Andrzej Tykarski.

Celem konkursu jest zaktywizowanie środowiska młodych ludzi do pełnienia roli społecznej, jaką jest podnoszenie szeroko rozumianej świadomości żywieniowej Polaków.

Każdy student dietetyki może zgłosić w terminie do 31 stycznia 2022 r. maksymalnie dwa teksty popularnonaukowe dotyczące następującej tematyki:

Długość tekstu nie ma znaczenia - liczy się merytoryczność, kreatywność i umiejętność tłumaczenia nauki w sposób zrozumiały dla niespecjalistów.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone nagrodami materialnymi oraz opublikowane na blogu dietetycznym Tygodnika Polityka "Przez Żołądek do Zdrowia".

Szczegółowy Regulamin Konkursu znajduje się na stronie internetowej.

Zapraszamy do odwiedzenia, polubienia i śledzenia profilu Facebook Konkursu.