Konkurs LIDER XI rozstrzygnięty! Projekt UMP otrzymał dofinansowanie

XI edycja programu "Lider" Narodowego Centrum Badań i Rozwoju została rozstrzygnięta. Program "Lider" skierowany jest do młodych naukowców, którzy poszerzają swoje kompetencje w samodzielnym planowaniu prac badawczych oraz zarządzaniu własnym zespołem badawczym podczas realizacji projektów, których wyniki mogą mieć zastosowanie praktyczne oraz posiadają potencjał wdrożeniowy. Do XI edycji programu wpłynęły 254 wnioski od młodych badaczy z całej Polski.

W XI edycji programu do grona liderów dołączyło 60 zdolnych badaczy, którzy otrzymali łączne dofinansowanie w wysokości niemal 85 milionów zł na prowadzenie innowacyjnych badań, z czego 1,5 mln zł trafi do zespołu z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Eksperci docenili projekt opracowany przez zespół naukowców Wydziału Farmaceutycznego UMP pt. "Nowe matryce polimerowo-fosfolipidowe do otrzymywania amorficznych stałych rozproszeń substancji leczniczych", którego kierownikiem jest dr Paulina Skupin-Mrugalska.

» Więcej informacji