Lider Nauk Farmaceutycznych

W trakcie odbywającego się 16.05.2018 r. w Warszawie XVII Dnia Polskiej Farmacji ogłoszono nazwiska autorów trzech najlepszych spośród zgłoszonych do V edycji Lidera Nauk Farmaceutycznych rozpraw doktorskich. Konkurs jest organizowany przez Gazetę Farmaceutyczną pod patronatem firmy Gedeon Richter.

W uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród udział wzięli: Wiceminister Zdrowia Marcin Czech, prof. Andrzej Członkowski - reprezentujący jurorów V edycji, Tomasz Németh - prezes Gedeon Richter oraz redaktor Wanda Malinowska - sekretarz Komisji Konkursowej.

Pierwsze miejsce i tym samym tytuł Lidera Nauk Farmaceutycznych, staż naukowy w laboratoriach Gedeon Richter oraz 15 tys. złotych otrzymała w tym roku dr Agnieszka Klupczyńska z Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, za rozprawę "Zastosowanie nowoczesnych strategii metabolomicznych i proteomicznych w charakterystyce raka płuca". Warto podkreślić, że na pięć edycji konkursu, pierwsze miejsce po raz drugi przyznano Wydziałowi Farmaceutycznemu w Poznaniu. Na uroczystości dyplom Scientia Nobilitat odebrał Dziekan Wydziału Farmaceutycznego prof. dr hab. Lucjusz Zaprutko.