Mikołajki pełne uśmiechu

8 grudnia studenci Wydziału Lekarskiego I ze wszystkich pediatrycznych Kół Naukowych po raz piąty zorganizowali Mikołajki dla pacjentów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu.

Akcja „Mikołajki pełne uśmiechu” zgromadziła niespotykaną do tej pory liczbę studentów (około 100 osób) biorących aktywny udział w tym wydarzeniu. Pozwoliło to uprzyjemnić czas dzieciom przebywającym na oddziałach onkohematologicznym, neurologicznym, diabetologicznym, chirurgicznym, kardiologicznym i nefrologicznym. Studenci wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Przez blisko 4 godziny kolorowo poprzebierani, podzieleni na zespoły umilali zabawą, czytaniem książek, odgrywaniem scenek bajkowych, malowaniem bombek i przystrajaniem pierników czas pacjentom oddziałów pediatrycznych. Na koniec każde dziecko otrzymało dedykowany imiennie upominek. Mikołajki były niezwykle radosnym wydarzeniem, które wywoływało uśmiechy na twarzach dzieci, a studentom dostarczyło wiele satysfakcji i radości płynącej z pomagania potrzebującym.

Wszystkim sponsorom tego wydarzenia, a w szczególności Panu Prorektorowi Profesorowi Edmundowi Grześkowiakowi, który ufundował prezenty książkowe dla chorych dzieci, bardzo serdecznie dziękujemy!

Sponsorzy:
» prof. dr hab. Edmund Grześkowiak, Prorektor ds. Studenckich UMP,
» Restauracja i Catering Fryga,
» darczyńcy z grupy „Szyjemy dla dzieciaków z oddziałów szpitalnych” (m.in. Anna Kuflik, Irena Wiśniewska, Angelika Dziadek, Joanna Kruk, Wioletta Mikołajczyk, Iwona Dziedzic, Katarzyna Skowrońska),
» Piotr Danielewski,
» Karol Orzeł,
» Łukasz Ratajczak,
» Alan Sierakowski,
» Rafał Spętany,
» Michał Wagner,
» anonimowi, hojni darczyńcy.