Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii

Zdjęcie

W dniu 14 grudnia 2022 r. odbyło się w Warszawie - już po raz siódmy - posiedzenie jury Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii (Queen Sylvia Nursing Award). Jednym z członków polskiego jury jest prof. Katarzyna Wieczorowska-Tobis z Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej naszego Uniwersytetu. Konkurs odbywa się równolegle w kilku krajach (Szwecja, Finlandia, Niemcy, Litwa, Brazylia, USA).

Nagroda skierowana jest do wszystkich pielęgniarek i pielęgniarzy pracujących w zawodzie oraz do studentek i studentów pielęgniarstwa. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego pomysłu dotyczącego poprawy opieki nad pacjentami, ze szczególnym uwzględnieniem korzyści dla osób starszych i/lub chorych na demencję. Konkurs jest także okazją do promocji pielęgniarstwa i międzynarodowej wymiany doświadczeń pielęgniarskich. Obejmuje on m.in. stypendium przeznaczone na indywidualnie dobrany staż oraz dyplom od Jej Królewskiej Mości Królowej Szwecji Sylwii wręczany podczas Uroczystej Ceremonii Rozdania Nagród w Pałacu Królewskim w Sztokholmie. Podczas uroczystości obecni są laureaci ze wszystkich krajów. Tegorocznych zwycięzców konkursu poznamy 23 grudnia 2022 r., czyli w dniu urodzin Królowej Sylwii.