Najlepsza oryginalna praca twórcza doktoranta

dr Karol Jopek

W dniu 5 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagrody za najlepszą oryginalną pracę twórczą doktoranta w roku 2018.

Miło nam poinformować, że wśród tegorocznych laureatów znalazł się dr n. med. Karol Jopek (Katedra i Zakład Histologii i Embriologii, Wydział Lekarski II). Nagrody przyznawane są decyzją Prezydium Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu.

Nagrodzona praca ukazała się pt. „Effect of ACTH and hCG on the Expression of Gonadotropin-Inducible Ovarian Transcription Factor 1 (Giot1) Gene in the Rat Adrenal Gland” w czasopiśmie International Journal of Molecular Sciences o wskaźniku cytowań 4.2. Autorami powyższej pracy są: Karol Jopek, Marianna Tyczewska, Manjunath Ramanjaneya, Marta Szyszka, Piotr Celichowski, Paulina Milecka, Ludwik K. Malendowicz i Marcin Ruciński.