Oddział Neonatologiczny II im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zdjęcia

7 grudnia 2022 r. w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu odbyła się uroczystość nadania imienia Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Oddziałowi Neonatologicznemu II, którym kieruje Pan Profesor Tomasz Szczapa.

Wydarzenie uświetniła wizyta Jerzego Owsiaka, który w obecności Pana Profesora Michała Nowickiego, Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UMP, osobiście wręczył pamiątkową tablicę Panu Profesorowi Maciejowi Wilczakowi, Dyrektorowi Szpitala na Polnej oraz Panu Profesorowi Tomaszowi Szczapie, kierownikowi Oddziału Neonatologicznego II.

Dzięki sprzętowi podarowanemu przez Fundację WOŚP Pacjenci Oddziałów Neonatologicznych w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym UM w Poznaniu są leczeni i diagnozowani na światowym poziomie. Czerwone serduszko WOŚP bije dziś jeszcze mocnej dla każdego Malucha, który przebywa w Szpitalu na Polnej.