Ogłoszenie wyników Programu TOP DYDAKTYK 2026

Po intensywnym okresie pracy Członków Komisji ds. oceny projektów TOP DYDAKTYK nadszedł czas na ogłoszenie wyników drugiej edycji Programu TOP DYDAKTYK.
Jest to inicjatywa powstała na mocy decyzji JM Rektora prof. dra hab. Zbigniewa Krasińskiego, mająca na celu aktywne zaangażowanie nauczycieli akademickich zatrudnionych na UMP w proces wspierania dobrych praktyk oraz rozwój innowacji dydaktycznych lub infrastruktury edukacyjnej na Naszej Uczelni poprzez przygotowanie i realizację projektu dydaktycznego.
Program spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, zgłoszono 38 projektów.
Dziękujemy wszystkim osobom za zaangażowanie oraz staranne przygotowanie bardzo ciekawych projektów inicjatyw dydaktycznych.
Z przyjemnością ogłaszamy, iż w konkursie Programu TOP DYDAKTYK zwyciężyły następujące projekty:
| Tytuł projektu: |
Liczba przyznanych punktów (max 100): |
|
| 1. | Utworzenie i wyposażenie małej Sali symulacyjnej porodowej do kształcenia praktycznego w zakresie położnictwa oraz postępowania w sytuacjach nagłych w opiece nad kobietą ciężarną dla studentów kierunku lekarskiego, kierunku położnictwa oraz lekarzy w trakcie rezydentury w GPSK, ul. Polna 33 | 85 |
| 2. | Interaktywne drzewo decyzyjne w diagnostyce i leczeniu próchnicy w oparciu o zaawansowane obrazowanie (2D, 3D) - wsparcie dydaktyki dla studentów kierunku lekarsko-dentystycznego | 80 |
| 3. | Cyfrowa wizualizacja procedur okulistycznych jako narzędzie podnoszenia jakości kształcenia klinicznego studentów medycyny w czasie rzeczywistym | 79 |
| 4. | Wirtualna Pracownia Histologiczna - dwujęzyczna platforma webowa z interaktywnym zeszytem ćwiczeń | 79 |
Serdecznie gratulujemy i cieszymy się na wspólną pracę w ramach Programu TOP DYDAKTYK.