Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 22 marca 2022 r. zmarł

śp. Professor Geoffrey Shaw D.D.S. (U. Birm.), FDSRCS (Eng.)

Profesor Geoffrey Shaw był jedną z kluczowych postaci, które tworzyły formalne i praktyczne podstawy nauczania w języku angielskim w naszej Uczelni. Wszechstronna wiedza i doświadczenie akademickie, a także urok osobisty i życzliwość, którą okazywał nauczycielom akademickim i studentom sprawiły, że Jego pomoc we wprowadzaniu pionierskich programów anglojęzycznych była nieoceniona. W tym przełomowym dla Uczelni czasie wspierał nas w doskonaleniu umiejętności językowych, korygował wykłady i prace naukowe, udzielał cennych rad i wskazówek. Bez Jego pomocy i zaangażowania kierunki anglojęzyczne nie miałyby szans na tak owocny i szybki rozwój.

Za swoje osiągnięcia Profesor Geoffrey Shaw otrzymał w 2021 r. Nagrodę imienia Profesora Antoniego Tomasza Aleksandra Jurasza Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Będzie nam brakować Jego życzliwości, poczucia humoru, a w szczególności fachowej wiedzy i doświadczenia, którymi obdarzał nas przez wiele lat naszej współpracy.

Rodzinie, Bliskim i Współpracownikom Pana Profesora wyrazy głębokiego współczucia składają

Rektor, Senat,
Dyrektor Centrum Nauczania w Języku Angielskim