< Cofnij

Ponad 43 mln na modernizację Szpitala na Polnej

Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM przez ostatni rok przechodził kompleksową modernizację. Wydano na ten cel ponad 43 miliony złotych pozyskane z różnych źródeł: funduszy unijnych, dotacji Ministerstwa Zdrowia, darowizn od fundacji.

23 maja 2019 r,  Dyrektor Szpitala dr Maciej Sobkowski podczas specjalnej uroczystości podsumował przeprowadzoną modernizację, która jest najbardziej znaczącą w 120 letniej historii Szpitala. Odbyło się też oficjalne otwarcie zmodernizowanych jednostek choć,  pomimo szeroko zakrojonych remontów, Szpital ani na chwilę nie przerwał swojej działalności leczniczej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz administracyjnych, samorządowych, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szpitali i pracownicy „Polnej” oraz władz Uczelni.  Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr hab. Andrzej Tykarski i Dyrektor Szpitala dr Maciej Sobkowski. 

Nową jakość zyskał przede wszystkim Oddział Porodowy, który teraz liczy 10 komfortowo wyposażonych sal. Gruntownie wyremontowano i wyposażono w najnowszy sprzęt Oddział Operacyjny i Centralny Gabinet Zabiegowy. Utworzono Centrum Diagnostyki Prenatalnej, wyposażono Pracownię Patomorfologiczną. Modernizacja Kliniki Neonatologii i Kliniki Zakażeń Noworodka pochłonęła około 7 mln złotych. Łącznie zakupiono ponad 600 sztuk sprzętu i aparatury medycznej. Szpital przechodzi także kompleksową cyfryzację. Jej ogólnie dostępnym elementem jest specjalna aplikacja dla kobiet w ciąży, rodzaj poradnika, który za darmo może pobrać każda kobieta.

Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny przy ul. Polnej to największy tego typu szpital w Polsce i piąty co do wielkości w Europie - liczy 1000 pracowników, ma 400 łóżek położniczo ginekologicznych. Poznaniacy i Wielkopolanie doskonale to miejsce kojarzą bowiem tutaj  urodziło się ich tysiące. Corocznie odbywa się tu około 7 tysięcy porodów. Szacuje się, że na świat przyszło w tym szpitalu 2 procent Polaków.

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie