< Cofnij

Profilaktyka ukryta w sztuce

Aktorzy

Niecodzienny charakter sztuki teatralnej przybrała konferencja pn. „Dla ludzi z doświadczeniem - to jest czas dla Seniorów!”, która odbyła się 27 listopada 2019 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego.

Wydarzenie zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, Fundację Santander Bank Polska i Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak. W imieniu gospodarza miejsca gości przywitał reprezentujący JM Rektora prof. dr hab. Michał Musielak Prorektor ds. Promocji i Współpracy z Regionem. W rolach głównych przed zgromadzonymi seniorami z Poznania i Wielkopolski wystąpili znakomici aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu - Michał Grudziński i Sebastian Grek wraz z reprezentantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Poznaniu, Fundacji Santander Bank Polska, Skody Auto Lab, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w osobach prof. dr hab. Katarzyny Wieczorowskiej-Tobis - pełnomocnika Rektora ds. Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i dr n. farm. Agnieszka Neumann-Podczaski z Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Poznaniu, Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu i Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu.

W ramach przygotowanego przedstawienia teatralnego przestrzegano jak wystrzegać się różnych zagrożeń, jak unikać niebezpiecznych sytuacji  i dbać o swoje zdrowie. Po zakończonym przedstawieniu Seniorzy mieli okazji skorzystać z przygotowanych stoisk profilaktycznych.

» Galeria zdjęć