Promocje doktorskie na Wydziale Nauk o Zdrowiu

Zdjęcie

12 czerwca 2018 r. w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich odbyły się promocje doktorskie Wydziału Nauk o Zdrowiu. Uroczystości przewodniczył JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prof. dr hab. Andrzej Tykarski. Dyplom doktora odebrało 16 osób - 7 z nich otrzymało dyplom doktora nauk medycznych w dyscyplinie medycyna, a 9 dyplom doktora nauk o zdrowiu. W całej historii Wydziału stopień doktora uzyskało łącznie 316 osób.

Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, dr hab. Małgorzata Kotwicka, odnosząc się do słów ślubowania omniaque doctoris iura ac provilegia in vos confero, przypomniała, że nabycie związanych ze stopniem doktora uprawnień to tylko jedna strona promocji doktorskiej, gdyż obok tych znacznych praw pojawiają się niemniej znamienne obowiązki naukowców. W ślubowaniu promowani doktorzy przyrzekali, że będą pamiętać i wspierać Uniwersytet, który ich wypromował. Zobowiązali się do godnego życia i zachowania czystości intencji oraz że w pracy naukowej nie będą kierować się żądzą sławy i pieniędzy.

» Fotogaleria z promocji doktorskich WNoZ