< Cofnij

StRuNa 2017

Baner

Z ogromną satysfakcją informujemy, że w tegorocznej edycji konkursu Studenckiego Ruchu Naukowego (StRuNa) na najlepsze projekty naukowe zrealizowane przez zespoły studentów i doktorantów szczególnie doceniono przedstawicieli naszej Uczelni.

W kategorii „Koło Naukowe Roku 2017” pierwszą nagrodę zdobyło Studenckie Koło Naukowe Chemia Leków, które wyróżnione zostało także w kategorii "Projekt Roku 2017" za inicjatywę „Zastosowanie uczenia maszynowego oraz obliczeń kwantowo-chemicznych do badania przyczyn i efektów inkluzji wybranych substancji farmakologicznie czynnych w struktury cyklodekstryn”.

„Wyprawą Roku 2017” okazał się projekt „Leczymy z Misją w Muthale” Studenckiego Koła Naukowego Leczymy z Misją. Przedstawiciele tego Koła wrócili do Poznania także z drugą nagrodą w kategorii „Projekt Roku 2017” za wspomniane już przedsięwzięcie „Leczymy z Misją w Muthale”. 

W kategorii „Opiekun Naukowy Roku 2017” wyróżnienia otrzymały: prof. dr hab. Aleksandra Araszkiewicz za wspieranie Studenckiego Koła Naukowego Diabetologii i dr hab. n. farm. Judyta Cielecka-Piontek za wspieranie Studenckiego Koła Naukowego Chemia Leków. 

Wręczenie nagród odbyło się w dniu 19 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy!