< Cofnij

Studenci Wydziału Farmaceutycznego ponownie laureatami konferencji naukowej ISSC!

Uczestnicy spotkania

Po raz drugi ośmioro studentów z Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu stanęło w szranki podczas XXIV International Students Scientific Conference (ISSC) 2026 w Pradze. Międzynarodowe wydarzenie, zorganizowane przez Faculty of Pharmacy in Hradec Králové, Charles University oraz firmę Zentiva, zgromadziło młodych badaczy i pracowników wydziałów farmaceutycznych z Polski, Czech i Słowacji.

Studenci Wydziału Farmaceutycznego UMP rywalizowali w czterech obszarach naukowych. W sekcji Chemical Sciences naszą Uczelnię reprezentowali Weronika Pierz oraz Dawid Masełko, w Biological Sciences - Wiktoria Bugajewska i Michał Rutkowski, w Pharmaceutical Technology - Zuzanna Styrna i Gabriela Anglart, natomiast w sekcji Clinical and Social Pharmacy wystąpiły Dobrosława Wiśniewska oraz Wiktoria Cios.

Największy sukces odniosła Dobrosława Wiśniewska, zdobywając I miejsce w sekcji Clinical and Social Pharmacy za prezentację pt. “Therapeutic Outcomes Through the New Medicine Service (NMS). A Pilot Study of Pharmacist-Led Interventions in a Consultation Room”. Opiekunem pracy była dr hab. Magdalena Waszyk-Nowaczyk, kierownik Pracowni Farmacji Praktycznej i Opieki Farmaceutycznej Katedry i Zakładu Technologii Postaci Leku.

Na podium stanęła również Wiktoria Cios, która zdobyła III miejsce w sekcji Clinical and Social Pharmacy za wystąpienie pt. “The Role of Innate Immune Cytokines in the Epilepsy Therapy”, przygotowane pod opieką dr Kariny Sommerfeld-Klatty z Katedry i Zakładu Toksykologii.

III miejsce wywalczył również Dawid Masełko w sekcji Chemical Sciences za prezentację “Novel Morpholino-Substituted Aza-BODIPY Derivatives – Structural and Photophysical Study”. Opiekunem pracy był dr Michał Kryjewski z Katedry i Zakładu Chemii Nieorganicznej i Analitycznej.

Słowa uznania kierujemy również do pracowników Wydziału Farmaceutycznego UMP za aktywny udział w konferencji oraz reprezentowanie naszej Uczelni na arenie międzynarodowej. W gronie jurorów znaleźli się dr Eliza Matuszewska-Mach, dr hab. Robert Kleszcz, dr Piotr Gadziński oraz dr hab. Michał Romański. Wydział Farmaceutyczny UMP podczas wydarzenia reprezentowali także dr Marta Szukalska, dr Dariusz Młynarczyk, dr Piotr Ratajczak oraz Prodziekan ds. Nauki, prof. dr hab. Tomasz Osmałek.

Sukcesy studentów po raz kolejny potwierdzają wysoki poziom badań prowadzonych na Wydziale Farmaceutycznym oraz aktywną obecność młodych naukowców UMP na międzynarodowej scenie naukowej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim studentom oraz ich opiekunom naukowym i życzymy kolejnych sukcesów!