Studentki dietetyki najlepsze w Polsce

Zdjęcie

W dniach 5-6 maja w Krakowie odbyła się 7. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Dietetycznej Nutriada 2023, organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński.

Wydarzenie swoim patronatem objął Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum prof. dr. hab. n. med. Tomasz Grodzicki oraz Dziekan Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum prof. dr. hab. n. med. Maciej Małecki.

Podczas tegorocznej edycji tego prestiżowego turnieju Studenckie Koło Naukowe Dietetyki Klinicznej oraz nasz Uniwersytet reprezentowały studentki: Dominika Stenclik, Wiktoria Korytek i Michalina Juśkowiak wraz z opiekunką drużyny dr n. med. Katarzyną Pastusiak z Katedry i Zakładu Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych i Dietetyki Klinicznej.

Przedstawiciele 16 uczelni wyższych, kształcących przyszłych dietetyków, zmierzyli się w 6 konkurencjach sprawdzających wiedzę teoretyczną i praktyczną. W pierwszym dniu turnieju drużyny rozwiązywały test składający się z 50 pytań, licytowały i odpowiadały na pytania oraz rozpoznawały produkty na podstawie ich składu, a także cech organoleptycznych. Podczas drugiego dnia zmagań uczestnicy analizowali przypadki kliniczne, następnie przeprowadzali wywiad żywieniowy, na podstawie którego przygotowywali zalecenia żywieniowe oraz modyfikację jadłospisu.

Nasze studentki okazały się bezkonkurencyjne zajmując miejsce na podium w każdej z poszczególnych konkurencji i finalnie wygrywając Nutriadę 2023.