< Cofnij

Studentki Dietetyki znów wygrywają Ogólnopolski Turniej Wiedzy Dietetycznej NUTRIADA

W dniach 21-22 kwietna 2026 roku w Krakowie, odbył się X Ogólnopolski Turniej Wiedzy Dietetycznej NUTRIADA, w którym udział wzięło 15 drużyn z najlepszych uczelni z całej Polski. Organizatorem turnieju jest Kierunek Dietetyka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

W tym roku nasz Uniwersytet reprezentowały studentki Dietetyki: Maria Jurek, Julia Orzechowska oraz Anna Mieczyńska pod opieką dr n. med. Aleksandry Kaluźniak-Szymanowskiej.

Studentki zajęły 1. miejsce w turnieju, pokonując 14 innych drużyn z całej Polski. To olbrzymi sukces!

Studentki reprezentują Studenckie Koło Naukowe Dietetyki Gerontologicznej działające przy Katedrze i Klinice Medycyny Paliatywnej oraz Studenckie Koło Naukowe Dietetyki Klinicznej działające w Katedrze i Zakładzie Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych oraz Dietetyki Klinicznej.

Podczas konkursu sprawdzana była wiedza teoretyczna i praktyczna. W pierwszym dniu turnieju drużyny rozwiązywały test składający się z 50 pytań oraz krzyżówkę, licytowały i odpowiadały na pytania, a także rozpoznawały produkty spożywcze na podstawie ich składu oraz smaku i konsystencji. Podczas drugiego dnia zmagań uczestnicy analizowali przypadki kliniczne, następnie przeprowadzali wywiad żywieniowy, na podstawie którego modyfikowali jadłospis pacjenta i przygotowywali zalecenia dietetyczne.

Poziom konkursu w każdej edycji jest bardzo wysoki, gdyż oprócz wiedzy akademickiej, pytania dotyczą również ciekawostek i trendów w dietetyce.

Nasze Reprezentantki drugi rok z rzędu udowodniły, że kierunek Dietetyka na UMP jest gwarantem najwyższej jakości!

Uczestniczki turnieju  Uczestniczki turnieju