< Cofnij

Supertalenty w Medycynie 2018

Z satysfakcją informujemy, że Pani dr n. med. Alicja Kalinowska-Łyszczarz, adiunkt w Zakładzie Neurochemii i Neuropatologii, została laureatką konkursu "Supertalenty w Medycynie 2018". Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się w Warszawie 6 czerwca 2018 r.

Laureatka zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, prowadzi także szeroką działalność edukacyjną na terenie całego kraju, propagującą wiedzę na temat SM wśród lekarzy i pacjentów. Jej praca naukowo-badawcza skupia się wokół problematyki neuroimmunologii i neuropatologii stwardnienia rozsianego oraz chorób pokrewnych.

Supertalenty w Medycynie to prestiżowy konkurs organizowany przez "Puls Medycyny" od 2012 roku. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie liderów młodego pokolenia lekarzy oraz absolwentów kierunków okołomedycznych, którzy dzięki swojej wiedzy, umiejętnościom i predyspozycjom będą wpływać na zmiany w sektorze ochrony zdrowia w Polsce w najbliższych latach. W tegorocznej edycji wzięło udział kilkudziesięciu lekarzy i absolwentów kierunków pokrewnych medycynie z ośrodków akademickich i szpitali klinicznych w całej Polsce.

Zdjęcie