< Cofnij

Szkoła Letnia PUMS 2023

W tygodniu od 24 do 30 lipca 2023 r. mieliśmy przyjemność gościć grupę 23 studentów wraz z wykładowcami z University of South Carolina Beaufort i Grove City College, którzy przyjechali do Poznania w ramach projektu medycznej szkoły letniej.

Podczas poniedziałkowej inauguracji goście z Karoliny Południowej i Pensylwanii zostali powitani przez Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, prof. Michała Nowickiego, byłego Rektora, prof. Jacka Wysockiego, a także przez Zastępcę Dyrektora ds. Edukacji i Rozwoju Centrum Nauczania w Języku Angielskim, prof. Agnieszkę Zawiejską, która wygłosiła również wykład inauguracyjny. Adonis Hawari, obecny przewodniczący organizacji studenckiej Rada Starostów, wygłosił także prezentację przedstawiającą naszą Uczelnię i miasto Poznań.

W ciągu tego tygodnia uczestnicy wysłuchali wykładów z zakresu nauk medycznych, nabywali praktyczne umiejętności w Centrum Symulacji Medycznej oraz w laboratorium biologii molekularnej, a także spróbowali swoich sił w szyciu chirurgicznym. Nie zabrakło również okazji do zwiedzania Poznania dzięki wycieczce po mieście z profesjonalnym przewodnikiem, a także krótkim wycieczkom edukacyjnym.

Spotkania towarzyskie w akademiku, organizowane przez wolontariuszy - studentów UMP, posiłki w Campus Bistro i inne wspólne zajęcia w czasie wolnym od zajęć dały grupie okazję do poznania się bliżej oraz do nawiązania znajomości ze osobami studiującymi w Poznaniu w pełnym wymiarze.

Podczas gdy studenci uczestniczyli w zajęciach, wizytujący wykładowcy i pracownicy administracji wzięli udział w serii spotkań roboczych z władzami CNJA oraz odbyli wycieczki po kampusie, poznając zaplecze dydaktyczne i organizację nauczania.

Projekt szkoły letniej był koordynowany przez prof. Agnieszkę Zawiejską i zorganizowany przez pracowników Sekcji ds. Rekrutacji na Studia Anglojęzyczne oraz Centrum Nauczania w Języku Angielskim, przy znaczącym wsparciu studentów-wolontariuszy.

Szkoła Letnia PUMS 2023 Szkoła Letnia PUMS 2023

Szkoła Letnia PUMS 2023 Szkoła Letnia PUMS 2023