< Cofnij

Szpital Tymczasowy na MTP - poszukiwani wolontariusze

Szpital Targowy COVID-19

Szanowni Państwo,

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu od samego początku wspiera wszelkie działania na rzecz walki z pandemią COVID-19. W kwietniu 2020 roku uruchomiliśmy Uczelniane Laboratorium Koronawirusa, wykonujące diagnostykę metodą genetyczną PCR. Do dziś to największy i ważny systemowo punkt diagnostyczny w Wielkopolsce. Zaledwie parę dni później utworzyliśmy bezpłatny punkt pobrań drive thru.

Dziś czeka nas kolejne wyzwanie. Decyzją Rządu, w Poznaniu utworzony zostanie Szpital Tymczasowy. Chcemy wspomóc Pana Wojewodę w procesie rekrutacji kadr do zespołu Szpitala Targowego COVID-19, zlokalizowanego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wszystkie osoby, gotowe stać się częścią tego projektu, zachęcam do wypełnienia formularza zgłoszeniowego, także studentów naszej Uczelni i pracowników szpitali klinicznych - https://szpitaltargi.pl/ZglosGotowoscDoPracy.

Tak jak patron naszej Uczelni dr Karol Marcinkowski - lekarz, społecznik i orędownik pracy organicznej - pokażmy prawdziwie wielkopolską solidarność opartą o wartości niesienia pomocy i pełnej zaangażowania pracy.

Prof. dr hab. Andrzej Tykarski
REKTOR