< Cofnij

Tradycyjna "wiecha" nad Collegium Pharmaceuticum

Budowa Collegium Pharmaceuticum osiągnęła właśnie etap stanu surowego zamkniętego. Z tej okazji 22 września 2020 roku zawieszono na budynku tradycyjną "wiechę".

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele wykonawcy: Firmy ALSTAL z Dyrektorem Oddziału Markiem Niewiadomskim oraz naszego Uniwersytetu reprezentowanego przez Rektora profesora Andrzeja Tykarskiego oraz Prorektorów, profesorów: Małgorzatę Kotwicką, Dorotę Zozulińską-Ziółkiewicz, Michała Nowickiego, Zbigniewa Krasińskiego, Edmunda Grześkowiaka oraz Dziekan Wydziału Farmaceutycznego profesor Annę Jelińską.

Jak podkreślił w swoim wystąpieniu Rektor, profesor Andrzej Tykarski to symboliczne zawieszenie wiechy oznacza ukoronowanie 70-letnich wysiłków władz naszej Uczelni o stworzenie godnego miejsca dla Wydziału Farmaceutycznego. Budowę Collegium Pharmaceuticum rozpoczęto rok temu, a obecnie budynek, jest już gotowy w stanie surowym zamkniętym. Pozostają teraz  prace montażowe i wykończeniowe. To pierwszy etap budowy na który składają się obiekty dydaktyczny oraz Centrum Innowacyjnej Technologii Farmaceutycznej. Wiosną przyszłego roku, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, będziemy uczestniczyć w uroczystym otwarciu, a pracownicy Wydziału Farmaceutycznego zaczną się wprowadzać do nowych pomieszczeń. Ale to nie koniec naszych planów. Po analizie finansowej Uczelni, nie czekając na sprzedaż opuszczanych obiektów przez jednostki farmaceutyczne, rozpoczynamy przygotowania do budowy drugiego etapu Collegium Pharmaceuticum. Na początku 2021 roku ogłosimy przetarg, a wiosną 2022 roku zawiesimy "wiechę" na Collegium Pharmaceuticum II - mówił Rektor. Podziękował wszystkim za zaangażowanie, także pracownikom Firmy ALSTAL, a następnie uroczyście zawieszono "wiechę". Przyszli użytkownicy Collegium Pharmaceuticum mieli okazję, by po raz pierwszy zobaczyć ich przyszłą siedzibę.

Helena Czechowska
Fakty UMP

Uczestnicy uroczystości

Rektor prof. Andrzej Tykarski

Przemówienie

Wieniec

Wieniec

Uczestnicy wydarzenia

Uczestnicy wydarzenia

Uczestnicy wydarzenia