< Cofnij

Tydzień Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej w Szpitalu Klinicznym przy Polnej

Warsztaty

W dniach 26 listopada i 29 listopada 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Polnej odbywały się kolejne Praktyczne Warsztaty pt.:

Minimalnie Inwazyjna Chirurgia Miednicy Mniejszej - „krok po kroku”

z udziałem międzynarodowych specjalistów i autorytetów w zakresie tego typu operacji ginekologicznych.

Warsztaty te zorganizowane zostały po raz kolejny z inicjatywy prof. Macieja Wilczaka - Kierownika Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

W tej edycji działań operacyjnych wzięli udział dr Friedrich Pauli z Augsburga specjalizujący się w przezpochwowych zabiegach korygujących zaburzenia statyki dna miednicy mniejszej

Warsztaty

oraz dr Henri Clave z Nicei twórca zmodyfikowanej metody przezpochwowych operacji usuwania narządów płciowych z wykorzystaniem nowoczesnego systemu zamykania naczyń, który ogranicza do minimum konieczność wykorzystywania podczas operacji szwów chirurgicznych.

 Warsztaty

Podobnie jak w poprzednich edycjach w Warsztatach wzięli udział lekarze z ośrodków pozauniwersyteckich szkoląc się w zakresie praktycznego wykorzystania tych nowatorskich i minimalnie inwazyjnych metod leczenia schorzeń ginekologicznych.

Podczas warsztatów wykonywano takie zabiegi jak:

Serdecznie zachęcamy wszystkie pacjentki do zapoznania się z zakresem zabiegów jakie wykonywane są w Centrum i zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Ginekologiczno - Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie dostępne są  informacje o działalności Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej.

Poniżej link do strony Szpitala oraz Katedry i Kliniki:
» www.gpsk.am.poznan.pl
» www.kzmid.ump.edu.pl

Zapraszamy również do zapoznania się ze sprawozdaniem mediów:
» https://poznan.tvp.pl/45552103/wykorzystanie-techniki-w-medycynie-warsztaty-minimalnie-inwazyjnej-chirurgii-miednicy-mniejszej-w-poznaniu