< Cofnij

UMP nawiązuje współpracę z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym (PCSS) Instytutem Chemii Bioorganicznej PAN

6 maja 2026 r. Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zawarł umowę o współpracy z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym (PCSS) Instytutem Chemii Bioorganicznej PAN. Porozumienie wzmacnia relacje pomiędzy środowiskami oraz tworzy nowe możliwości wspólnych działań łączących potencjał nauk medycznych z zaawansowanymi rozwiązaniami cyfrowymi.

Dokument podpisali JM Rektor prof. dr hab. Zbigniew Krasiński, Prorektor ds. Rozwoju prof. dr hab. Tomasz Kotwicki oraz Robert Pękal - Pełnomocnik Dyrektora ds. PCSS. W spotkaniu wzięli również udział: dr hab. inż. Ariel Oleksiak z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, Michał Pater - Dyrektor Centrum Innowacyjnej Technologii Farmaceutycznej i mgr inż. Rafał Ałtyn - kierownik Działu Informatyki. 

Zakres współpracy obejmuje w szczególności realizację wspólnych przedsięwzięć naukowych i badawczo-rozwojowych, również z udziałem partnerów zewnętrznych, a także koordynację działań podejmowanych przez obie instytucje w ramach ich działalności statutowej. Istotnym elementem porozumienia jest rozwijanie projektów o charakterze wdrożeniowym i technologicznym, odpowiadających na aktualne potrzeby współczesnej nauki.

Zawarte porozumienie stanowi kolejny krok w kierunku integracji kompetencji badawczych oraz potencjału technologicznego obu instytucji. Wspólne działania sprzyjać będą rozwojowi innowacyjnych rozwiązań, a także wzmacnianiu pozycji Uniwersytetu jako ośrodka aktywnie uczestniczącego w tworzeniu nowoczesnej nauki.

Uroczyste podpisanie porozumienia  Uroczyste podpisanie porozumienia

Uroczyste podpisanie porozumienia  Uroczyste podpisanie porozumienia

Uroczyste podpisanie porozumienia  Uroczyste podpisanie porozumienia