Uroczyste zakończenie I edycji Studiów Podyplomowych "Inwestycje i projektowanie w ochronie zdrowia"

Uroczyste zakończenie I edycji Studiów Podyplomowych

W dniu 21 marca 2024 r. na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej odbyło się uroczyste zakończenie i wręczenie dyplomów absolwentom I edycji studiów podyplomowych „Inwestycje i projektowanie w ochronie zdrowia”, kierunku prowadzonego przez dwie poznańskie uczelnie - Politechnikę Poznańską (Wydział Architektury) oraz Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu (Centrum Studiów Podyplomowych i Kształcenia Ustawicznego).

Uniwersytet Medyczny reprezentowała Pani Prorektor ds. Szkoły Doktorskiej i Kształcenia Podyplomowego, prof. dr hab. n. med. Ewa Wender-Ożegowska. W uroczystości udział wzięli, m.in. JM Rektor Politechniki Poznańskiej, prof. dr hab. inż. Teofil Jesionowski, Prorektor ds. studenckich i kształcenia PP, dr hab. inż. Agnieszka Misztal, prof. PP, Dziekan Wydział Architektury PP, dr hab. inż. arch. Ewa Pruszewicz-Sipińska, prof. PP, Prodziekan ds. nauki Wydziału Architektury, dr hab. inż. arch. Agata Gawlak, prof. PP, Prodziekan ds. studenckich WAPP, dr inż. arch. Barbara Świt-Jankowska oraz kierownicy i koordynatorzy studiów.

Tematyka studiów dotyczyła inwestycji i projektowania w ochronie zdrowia, a mianowicie uwarunkowań formalno-prawnych, ekonomicznych i technologicznych w projektowaniu obiektów ochrony zdrowia, analizy i projektowania szczególnych obszarów funkcjonalnych w szpitalu, „healing environment", optymalizacji projektów inwestycyjnych, czy nowoczesnych technologii w ochronie zdrowia. Słuchacze zgłębiali powyższe tematy podczas dwóch semestrów zajęć, które były prowadzone przez wykładowców obu uczelni.

To pierwszy tego typu projekt dydaktyczny w Polsce, w którym aktywny udział biorą środowiska architektoniczne i medyczne, dostawcy technologii oraz organy zarządzające i finansujące system ochrony zdrowia.

Uczestnicy studiów odbyli szereg wizyt studyjnych. Mieli okazję wizytować nowo powstający Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny w Poznaniu, zwiedzić Wielkopolskie Centrum Pediatrii - jeden z najnowocześniejszych i największych szpitali pediatrycznych w Polsce oraz nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Studia ukończyło 30 absolwentów.

Już 1 czerwca 2024 r. rozpoczynamy nabór na II edycję studiów. Studia adresowane są do projektantów, menadżerów, dyrektorów szpitali, lekarzy zarządzających obiektami ochrony zdrowia, lekarzy prowadzących prywatne praktyki lekarskie.

Serdecznie zapraszamy, a absolwentom I edycji studiów gratulujemy!

Strona kierunku → kliknij tutaj

» Fotorelacja