Uroczystość Odnowienia Dyplomów Magistra Farmacji po 50 latach

Odnowienie Dyplomów po 50 latach

W dniu 23 czerwca  2023 roku w Auli Centrum Kongresowo-Dydaktycznego UMP odbyła się Uroczystość Odnowienia Dyplomów Magistra Farmacji po 50 latach od ukończenia studiów.

W tym doniosłym wydarzeniu uczestniczył prof. dr hab. Edmund Grześkowiak - Prorektor ds. Studenckich, reprezentujący JM Rektora prof. dr. hab. Andrzeja Tykarskiego, Władze Dziekańskie Wydziału Farmaceutycznego: Dziekan - prof. dr hab. Anna Jelińska, oraz Prodziekani: prof. dr hab. Violetta Krajka-Kuźniak i dr hab.  Justyna Gornowicz-Porowska, prof. UMP. W uroczystości wzięli ponadto udział: prof. dr hab. Przemysław Mikołajczak - Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów UMP, dr Arleta Matschay - Wiceprezes Zarządu Oddziału Poznańskiego Towarzystwa Farmaceutycznego oraz dr Alina Górecka - Prezes Wielkopolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej.

W tej podniosłej uroczystości odnowienia dyplomów magistra farmacji po pięćdziesięciu latach z rocznika 1968-1973 udział wzięło 44 Jubilatów z grona 91, którzy ukończyli studia. Wśród szacownych Jubilatów znalazły się dwie Panie Profesor - Elżbieta Nowakowska, wieloletni Kierownik Katedry i Zakładu Farmakoekonomiki i Farmacji Społecznej oraz  Barbara Zielińska-Psuja z Katedry i Zakładu Toksykologii, także prodziekan Wydziału Farmaceutycznego, które zostały uhonorowane przez Władze Dziekańskie pamiątkowymi medalami i listami gratulacyjnymi.

Wiele serdecznych, ciepłych słów pod adresem Jubilatów, Ich zaangażowania w szkolenie i rozwój Wydziału Farmaceutycznego i polskiej farmacji skierowali: Pan Prorektor oraz Pani Dziekan, a także Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów UMP, Wiceprezes Zarządu Oddziału Poznańskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, a także Prezes Wielkopolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej.

Dostojni Jubilaci przekazali na ręce Pani Dziekan reprint XVI-wiecznego opracowania poświęconego anatomii Andreae Vesalii De Humani corporis fabrica (Traktat o budowie ciała ludzkiego).

Naszym Dostojnym, Drogim  Jubilatom życzymy nade wszystko zdrowia, szczęścia, radości każdego dnia oraz wszelkiej pomyślności.

» Fotogaleria