< Cofnij

Warsztaty z języka migowego "Przychodzi Głuchy do Dentysty - wprowadzenie do świata ciszy"

Dnia 14 czerwca w Collegium Stomatologicum z inicjatywy Studenckiego Koła Naukowego przy Klinice Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii odbyła się prelekcja z warsztatami z języka migowego "Przychodzi Głuchy do Dentysty - wprowadzenie do świata ciszy".

Prelegentami byli Aleksandra Włodarczak i Olgierd Kosiba z Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „GEST”, a jednocześnie twórcy Platformy Migaj.eu zawierającej liczne tematyczne materiały multimedialne. Obecni studenci kierunku lekarsko-dentystycznego oraz higieny dentystycznej poznali najważniejsze zasady komunikacji z osobami niesłyszącymi, jak również istotne fakty i mity dotyczące Kultury Głuchych. W części praktycznej spotkania była okazja do przećwiczenia alfabetu polskiego języka migowego, a także podstawowych gestów komunikacyjnych, tj. „dzień dobry”, „przepraszam” czy „dziękuję”. Zaprezentowano również kilka utworów w tłumaczeniu na język migowy.

Wszyscy uczestnicy jednogłośnie potwierdzili znaczącą rolę języka migowego w prawidłowej komunikacji z osobami głuchymi oraz konieczność dalszego kształcenia się w tym aspekcie, gdyż jeśli chce się zmieniać świat to trzeba zacząć od siebie.


Kacper Nijakowski
Przewodniczący SKN i Organizator

 

Warsztaty z języka migowego "Przychodzi Głuchy do Dentysty - wprowadzenie do świata ciszy"