Wełniane prezenty dla małych pacjentów

25 stycznia 2016 r. grupa studentów programów anglojęzycznych zrzeszonych w Student Paediatric Society - już po raz drugi - przekazała wełniane czapeczki małym pacjentom hospitalizowanym w Ginekologiczno-Położnicznym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej w Poznaniu.

Łącznie studenci wydziargali 236 nakryć głowy. To ponad dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym, kiedy to udało się zrobić 112 czapek. W tym roku, oprócz czapeczek, noworodki otrzymały w prezencie 34 pary cieplutkich skarpet. Wełniana garderoba z pewnością pozytywnie wpłyną na proces termoregulacji u małych pacjentów.

Czapeczki powstawały w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, na Tajwanie, w Polsce, Szwecji i Norwegii. W projekcie wzięło udział 15 studentów z różnych lat studiów i kierunków anglojęzycznych. Przekazanie czapeczek miało miejsce w Klinice Zakażeń Noworodków, której kierownik, dr hab. Jan Mazela, w imieniu władz Uczelni i szpitala serdecznie podziękował za niecodzienny dar od studentów.

Czapeczki