< Cofnij

Wielkopolski Wolontariusz Roku

Z ogromną satysfakcją informujemy, że student Wydziału Lekarskiego I naszej Uczelni, wolontariusz Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, Pan Miłosz Jakubek został zwycięzcą w konkursie „Barwy Wolontariatu” 2017 - Wielkopolski Wolontariusz Roku. Wręczenie nagród z rąk Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego odbyło się podczas uroczystej Gali w Sali Ziemi MTP.

Miłosz Jakubek jest studentem ostatniego roku Wydziału Lekarskiego I na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Wolontariuszem Fundacji „Redemptoris Missio” został w czerwcu 2015 roku. Już po przekroczeniu progu Fundacji Miłosz ujął nas swoją skromnością, pracowitością i życzliwością.  Miłosz nie bał się żadnej pracy i chętnie podejmował i nadal podejmuje nowe wyzwania. Nie straszne było mu obszywanie paczek, dźwiganie kartonów z darami, roznoszenie ulotek o Fundacji po kościołach i aptekach, a nawet pieczenie ciast na fundacyjne festyny. Bardzo szybko Miłosz dał się poznać jako osoba o ogromnych zdolnościach literackich, które wykorzystaliśmy przy redakcji kwartalnika Medicus Mundi Polonia oraz przy pracach nad książką o wolontariuszach Fundacji. Zwieńczeniem ponad dwuletniego wolontariatu Miłosza był wyjazd do Kenii w lipcu 2017 roku. Miłosz spędził w ośrodku misyjnym w Kithathu prawie trzy miesiące. Pracował w tamtejszej przychodni, codziennie przyjmując pacjentów zgłaszających się z różnymi dolegliwościami począwszy od zranień, poprzez infekcje, a na przyjmowaniu porodów skończywszy. Codziennie pracował też z dziećmi z ochronki, która działa przy misji. Do ochronki uczęszczają dzieci do 4 roku życia, są to dzieci niedożywione, chore, doświadczające przemocy i wykorzystywania seksualnego. Dzięki Miłoszowi dzieciaki mogły na chwilę zapomnieć o swoim trudnym dzieciństwie, pierwszy raz ktoś się nimi zainteresował, pochylił nad ich problemami.

Miłosz poruszony sytuacją tych dzieci z ogromnym zaangażowaniem włączył się w zbieranie środków na budowę „Domu z Marzeń”, który Fundacja buduję w Kithatu (budowa jest współfinasowana przez MSZ w ramach programu Polska Pomoc Rozwojowa 2017). „Dom z Marzeń” ma być miejscem gdzie dzieci z dotychczasowej ochronki oraz wiele innych znajdą ciepło, życzliwość, miłość, opiekę a przede wszystkim miejsce gdzie będą się czuć bezpiecznie.

Po powrocie do Polski Miłosz nadal udziela się w Fundacji, dzieli się swoim doświadczeniem z innymi wolontariuszami i całym sobą przekonuje wszystkich dookoła, że warto pomagać!

Serdecznie gratulujemy!

Wielkopolski Wolontariusz Roku

Wielkopolski Wolontariusz Roku

Wielkopolski Wolontariusz Roku

Wielkopolski Wolontariusz Roku