Złoci koszykarze i brązowe koszykarki

Koszykarze Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zdobyli złoto na Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych w Łodzi! Ich koleżanki, podczas tych samych zwodów, wywalczyły brązowe medale.

Dziewczyny trafiły do grupy z zespołami z Wrocławia, Krakowa, Białegostoku i Katowic ulegając tylko drużynie z Dolnego Śląska, przez co pewnie awansowały do półfinału. Tam przyszło się im zmierzyć z późniejszym Mistrzem Polski, a więc drużyną z Łodzi, jednak nasze koszykarki stawiały dzielnie opór przez zdecydowaną większość spotkania i mogą być dumne ze swojej postawy. W meczu o trzecie miejsce dziewczyny rozegrały bardzo ciężki mecz z drużyną z Gdańska. Jednak decyzja Pani Trener o wprowadzeniu Asi Skirel jako tzw. „plaster” w obronie na najlepszą zawodniczkę drużyny przeciwnej oraz kilka kluczowych rzutów Olgi Szymczak zadecydowały o tym, że drugi raz z rzędu brązowy medal powędrował do Poznania.

Panowie zostali wylosowani do grupy z zespołami z Bydgoszczy i Krakowa. Po pewnej wygranej z zespołem z Kujaw przyszła porażka z reprezentacją Uniwersytetu Jagiellońskiego, jednak takie wyniki wystarczyły do awansu do dalszej fazy rozgrywek. Nasi koszykarze wrócili na pucharową fazę turnieju z zupełnie innym nastawieniem, walcząc o każdą piłkę, będąc prawdziwą drużyną, co zaowocowało wysokimi zwycięstwami, w ćwierćfinale z drużyną z Lublina, a w półfinale z drużyną z Gdańska. W finale czekała już drużyna z Krakowa, jednak chłopakom udało się wziąć rewanż za mecz grupowy i po bardzo ciężkim spotkaniu zwyciężyć w całym turnieju. Znowu wielką rolę odegrały roszady taktyczne Trenerki, która na najlepszego zawodnika drużyny przeciwnej wystawiła Mike’a Miskiela, który rozegrał wspaniały mecz w obronie i ataku, dodatkowo odciążając naszego podstawowego rozgrywającego, a przy okazji najlepszego zawodnika całego turnieju, Marka Walczaka. Jest to już trzeci złoty medal z rzędu!

zdjęcie

Od lewej górny rząd: Dominika Różycka, Agnieszka Strzałkowska, Aleksandra Tutak, Joanna Skirel, Katarzyna Bartosz, Zuzanna Poczta, Michalina Bugiera
Od lewej dolny rząd: Małgorzata Kubiak (trener), Julita Mańkowska, Maria Pawelczak, Olga Szymczak, Weronika Ciepłucha, Marika Gawęda

zdjęcie