< Cofnij

Złoty Skalpel 2022

Zdjęcie

Redakcja Pulsu Medycyny po raz 14. ogłosiła zwycięzców konkursu Złoty Skalpel 2022. Decyzją Kapituły, w skład której wchodzą wybitni specjaliści z różnych dziedzin medycyny 10. miejscem uhonorowano Kurs "Techniki pozaustrojowego wspierania funkcji życiowych" realizowany przez zespół w składzie:

Kurs „Techniki pozaustrojowego wspomagania funkcji życiowych z wykorzystaniem ECMO” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Program szkoleniowy obejmuje teoretyczne i praktyczne aspekty związane z zaawansowanymi technikami wspomagania ECLS (Extracorporeal Life Support) / ECMO, a także warsztaty i symulacje oparte na scenariuszach wysokiej wierności. Szkolenie opiera się o zasady EBM (Evidence Based Medicine), istniejące wytyczne krajowe (niewydolność oddechowa) oraz o wytyczne ELSO - Extracorporeal Life Support Organization, której certyfikację uzyskano dla całości projektu (ELSO-endorsed comprehensive course). Dzięki tej certyfikacji "Centrum Pozaustrojowego Wspomagania Funkcji Życiowych i Bezpieczeństwa Pacjenta" powołane w 2019 roku w ramach Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu jest jedynym w Polsce i Europie Środkowej akredytowanym centrum szkoleniowym ELSO.

Nagrodę w trakcie uroczystej Gali zorganizowanej 8 listopada w Warszawie odebrali dr hab. Mateusz Puślecki i dr Marek Dąbrowski.

Serdecznie gratulujemy!