< Cofnij

Zrozumieć starość

Uczestnicy szkolenia

W dniu 4 czerwca 2019 zakończyła się druga edycja szkoleń z cyklu „Zrozumieć starość”, które realizowane są przez Katedrę i Klinikę Medycyny Paliatywnej w Poznaniu w ramach "III misji Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu" (Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego  i wdrażany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020).

Szkolenia skierowane są do opiekunów osób starszych i obejmują 6 spotkań. Tematy dotyczącą m.in. najczęstszych chorób występujących w wieku podeszłym, bezpiecznego stosowania leków, zdrowej diety i aktywności fizycznej oraz psychologii. Uczestnikami mogą być osoby zajmujące się opieką nad osobami starszymi, ale nie będące opiekunami formalnymi profesjonalnie przygotowanymi do sprawowania tej opieki.

W dwóch pierwszych edycjach wzięły udział 54 osoby. Całość projektu zaplanowana jest na 3 lata - w tym czasie odbędzie się 10 edycji szkolenia i przeszkolonych zostanie 300 opiekunów. Trwają zapisy na kolejne edycje.