< Cofnij

Nabór na 2. edycję SP Fizjoterapia w neurologii dorosłych

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w 2. edycji studiów podyplomowych FIZJOTERAPIA W NEUROLOGII DOROSŁYCH w roku akademickim 2022/2023.

Studia dedykowane są fizjoterapeutom.

Pierwszy zjazd w ramach studiów planowany jest na 8-9 października 2022 r., a zakończenie zajęć na czerwiec 2023 r. Pierwsza edycja studiów została bardzo dobrze oceniona przez uczestników zajęć.

Celem studiów podyplomowych „Fizjoterapia w neurologii dorosłych” będzie zaznajomienie słuchacza ze sposobem prowadzenia fizjoterapii (reedukacji nerwowomięśniowej, kinezyterapii, stymulacji bazalnej i innych metod specjalnych z fizjoterapii) u chorych w przebiegu podstawowych chorób neurologicznych; takich jak: udary mózgu, choroby neurologiczne traumatologiczne (po urazach czaszkowo mózgowych, po urazach rdzenia kręgowego, po urazach nerwów obwodowych) oraz chorób neurologicznych przewlekłych (m.in. w chorobie Parkinsona i innych przewlekłych zespołach pozapiramidowych, w stwardnieniu rozsianym, w chorobie Alzheimera).

Bardzo ważnym elementem, na który został położony nacisk przy tworzeniu programu studiów, jest umiejętność przeprowadzania przez słuchacza oceny fizjoterapeutycznej chorego oraz prowadzenie dokumentacji medycznej.

Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego oraz do zapoznania się z informacjami szczegółowymi dot. tego kierunku studiów (kliknij tutaj).

Zapraszamy!

Centrum Studiów Podyplomowych i Kształcenia Ustawicznego