Nabór na I edycję Studiów Podyplomowych Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w I edycji Studiów Podyplomowych Edukacja osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Są to trzysemestralne studia kwalifikacyjne, które dają uprawnienia i przygotowują do pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie w ośrodkach szkolno-wychowawczych.

Pierwszy zjazd planowany jest na 26-27 marca 2022 r.

W poprzednich latach proponowane studia kwalifikacyjne dla nauczycieli nazywane były oligofrenopedagogiką. Współczesny nurt edukacji, na bazie postępów wiedzy w omawianym zakresie, spowodował zmianę nazwy studiów na „Edukacja i Rehabilitacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną”, co znajduje odzwierciedlenie w  najnowszych rozporządzeniach Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Słuchacze naszych studiów będą posiadać umiejętności planowania procesu terapeutycznego oraz wdrażania strategii terapeutycznych i edukacyjnych. Program powstał w oparciu o współczesne badania naukowe i uwzględnia kompleksowe strategie postępowania terapeutycznego oraz jest zgodny ze standardami Evidence-Based Medicine.

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu jest instytucją dającą ogromne możliwości prowadzenia tego typu studiów podyplomowych. Nauczanie słuchaczy o współczesnym stanie wiedzy medycznej w zakresie wybranego rodzaju niepełnosprawności stanowi o unikatowym charakterze tychże studiów.

Informacje szczegółowe:

Zapraszamy!