"Neoliberalne reformy edukacji" - wykład prof. Eugenii Potulickiej

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność zaprosić na kolejne spotkanie z cyklu Szkoły Nestorów Nauki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Nasze zaproszenie przyjęła Pani Profesor Eugenia Potulicka z Wydziału Studiów Edukacyjnych. Pani Profesor wygłosi wykład pt."Neoliberalne reformy edukacji".

Spotkanie odbędzie się w dniu 25 listopada 2021 (czwartek) o godzinie 17.00 w Sali Lubrańskiego, ul. Wieniawskiego 1.

Prof. Eugenia Potulicka, wybitna znawczyni i badaczka neoliberalnych reform edukacji (szczególnie w Anglii i w Stanach Zjednoczonych), polityki oświatowej. Kierowała Zakładem Pedagogiki Porównawczej na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. Stypendystka British Council.

Autorka licznych publikacji naukowych z zakresu pedagogiki porównawczej, między innymi: "Dwa paradygmaty myślenia o edukacji i jej reformach: pedagogiczny i globalny-neoliberalny" (2019), "Edukacja mniejszości rasowych i etnicznych w Stanach Zjednoczonych" (2016), "Neoliberalne reformy edukacji w Stanach Zjednoczonych. Od Ronalda Reagana do Barracka Obamy" (2014), "Neoliberalne uwikłania edukacji" (wspólnie z J. Rutkowiak, 2012), "Systemy edukacji w krajach europejskich" (wspólnie z C. Czech-Włodarczyk, 2012).

Pani Profesor była mężem zaufania Solidarności w okresie prac nad ustawą o edukacji z roku 1991.

Serdecznie zapraszamy,
Kazimierz Przyszczypkowski i Izabela Cytlak