< Cofnij

„Słonecznie – bezpiecznie”, akcja badań skóry i edukacji w Wielkopolskim Centrum Onkologii

Początek wakacji to doskonała okazja by dowiedzieć się jak rozsądnie i bezpiecznie korzystać z kąpieli słonecznych, przeprowadzać samobadanie skóry lub zgłosić się na badanie video/dermatoskopowe.

16 lipca br. w Wielkopolskim Centrum Onkologii w godzinach 15:00 – 19:00 zostanie przeprowadzona kampania edukacyjno-informacyjna ph.: „Słonecznie – bezpiecznie”. 

Na stoisku edukacyjnym wydawane będą materiały edukacyjne, odwiedzający nauczą się jak przeprowadzać samobadanie skóry, będą mieli okazję do rozmowy ze specjalistami w zakresie profilaktyki nowotworów skóry, a osoby w wieku 50-64 lata będą mogły zgłosić się na badania video/dermatoskopowe* (więcej informacji pod numerem telefonu: 618850915).

PAMIĘTAJMY!!!

Systematyczna samokontrola znamion zwiększa czujność onkologiczną i pozwala na wczesne wykrycie choroby. To bardzo ważne, bo jeśli zmianę uda wykryć się szybko – leczenie może się skończyć na kilku szwach i niewielkiej bliźnie.  Jak podkreślają lekarze, nowotwory skóry można skutecznie leczyć (w tym czerniaka złośliwego, który budzi największy niepokój u pacjentów). Do pełnego sukcesu potrzebne jest wczesne wykrycie! Jeszcze lepiej jest wykryć zmiany przednowotworowe i poprzez ich leczenie nie dopuścić do rozwinięcia się nowotworu złośliwego.

Kampania prowadzona jest w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Nowotworów Skóry finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

 *Czynnikiem wykluczającym kwalifikację do Programu jest już zdiagnozowany nowotwór skóry.

Plakat