< Cofnij

Studia Podyplomowe "Muzykoterapia w podejściu Nordoff Robbins" - rekrutacja otwarta

Szanowni Państwo,

w kwietniu br. odbyła się pierwsza tura egzaminów wstępnych. Wyłoniliśmy 12 uczestników I edycji studiów.

Druga tura egzaminów została zaplanowana na 1 października 2023 r. (niedziela). Zachęcamy do rejestracji na studia. Rekrutacja trwa do 27 września 2023 r. lub do momentu dostępności miejsc.

Dysponujemy jedynie 4 wolnymi miejscami. Zachęcamy do rekrutacji!

Pierwszy zjazd planowany jest na 20-22 października 2023 r.

Program studiów zgodny jest z założeniem wielokierunkowego kształcenia muzykoterapeuty.

Składa się z kilku modułów, w tym modułu medyczno-terapeutycznego realizowanego przez wykładowców Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, modułu muzycznego realizowanego przez wykładowców Akademii Muzycznej w Poznaniu, modułu związanego z podejściem Nordoff Robbins realizowanego przez Fundację Nordoff Robbins Polska oraz modułu rozszerzającego (inne metody terapeutyczne, których elementy mogą być przydatne w pracy muzykoterapeuty).

Celem Studiów Podyplomowych Muzykoterapii w podejściu Nordoff Robbins jest nabycie przez słuchaczy i słuchaczki umiejętności celowego wykorzystania muzyki w terapii z różnorodnymi grupami społecznymi. Muzykoterapia Nordoff Robbins, to forma tworzenia kultury dostępnej dla różnorodnych grup wiekowych i społecznych. Poprzez wspólne muzykowanie z terapeutą uczestnicy rozwijają swoje osobiste i społeczne umiejętności, dążąc do psychofizycznego dobrostanu.

» Więcej informacji


Zapraszamy!