< Cofnij

Zabiegi usuwania elektrod przy użyciu systemu laserowego

Szanowni Państwo,

w dniu 5 lutego 2018 r. w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu wykonano

ZABIEGI USUWANIA ELEKTROD
przy użyciu systemu laserowego.

Poprzednio w latach 2009-2011 w I Klinice Kardiologii przeprowadzono 24 takie procedury z wykorzystaniem użyczonego generatora. Od tego czasu zabiegaliśmy o pozyskanie środków na zakup tego typu wysokiej jakości sprzętu, co udało się osiągnąć w 2017 roku, otrzymując dofinansowanie na zakup laserowego systemu usuwania elektrod w ramach programu POLKARD.

W dniu 5 lutego 2018 r. zespół pod kierunkiem prof. UM, dr hab. n. med. Przemysława Mitkowskiego wykonał 2 zabiegi w I Klinice Kardiologii kierowanej przez prof. dr hab. n. med. Macieja Lesiaka.

W zabiegach uczestniczył prof. Charles Kennergren z Göteborga - wysokiej klasy ekspert w dziedzinie usuwania elektrod, w tym przy użyciu systemu laserowego. System pozwoli na zwiększenie skuteczności zabiegów w trudnych przypadkach klinicznych. Klinika świadczy tego typu usługi nie tylko dla pacjentów województwa wielkopolskiego, ale także innych regionów w kraju.

Miejsce zabiegu:
I Klinika Kardiologii
Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu
ul. Długa 1/2, 61- 848 Poznań

Informacje dodatkowe:
prof. UM, dr hab. n. med. Przemysław Mitkowski: 501 462 823
dr hab. med. Szczepan Cofta: 504 161 689


dr hab. med. Szczepan Cofta
(-) Naczelny Lekarz Szpitala