< Cofnij

Warsztaty pt. Minimalnie Inwazyjna Chirurgia Miednicy Mniejszej - „Krok po kroku” - stacjonarnie oraz on-line

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w PRAKTYCZNYCH WARSZTATACH z zakresu MINIMALNIE INWAZYJNEJ CHIRURGII GINEKOLOGICZNEJ MIEDNICY MNIEJSZEJ pt.:

MINIMALNIE INWAZYJNA CHIRURGIA MIEDNICY MNIEJSZEJ -
"KROK PO KROKU" -
STACJONARNIE oraz ON-LINE,

które odbywać się będą w 2021 roku w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu pod Honorowym Patronatem Dyrektora Szpitala Pana dr Macieja Sobkowskiego.

Terminy Warsztatów:

 1. WARSZTAT - 02.03.2021 - z udziałem dr Friedricha Pauliego
 2. WARSZTAT - 13.04.2021 - z udziałem dr Friedricha Pauliego
 3. WARSZTAT - 20.05.2021 - z udziałem operatorów z Austrii, Niemiec i Szwajcarii
 4. WARSZTAT - 28.09.2021 - z udziałem dr Friedricha Pauliego
 5. WARSZTAT - 23.11.2021 - z udziałem dr Friedricha Pauliego

Miło mi poinformować Państwa, że zaproszenie na Warsztaty w tych terminach przyjął jeden z najwybitniejszych niemieckich chirurgów w zakresie Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej (Minimally Invasive Pelvic Surgery) dr Friedrich Pauli z Klinikum Augsburg Freauenklinik, dr Burghard Abendstein z Akademisches Lehrkrankenhaus Feldkirch w Austrii oraz prof. Jean-Bernard Dubuisson ze Szwajcarii - jeden z najwybitniejszych ginekologów w zakresie laparoskopowej chirurgii miednicy mniejszej.

Gośćmi specjalnymi Warsztatów będą także:

Zamysłem naszym jest, aby Warsztaty były dedykowane lekarzom ginekologom, którzy opanowali już podstawowe techniki w laparoskopii ginekologicznej, oraz wszystkim tym Koleżankom i Kolegom, którzy w swej pracy zawodowej planują stosowanie technik Małoinwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej Miednicy Mniejszej. Serdecznie zapraszamy do wzięcia aktywnego udziału w operacjach.

Wśród planowanych 8 zabiegów operacyjnych:

Ogromne zainteresowanie formułą ON-LINE Warsztatów w 2020 roku skłoniło nas do kontynuowania jej w 2021 roku. Podobnie jak w roku poprzednim wszystkie operacje będą transmitowane „na żywo” z sal operacyjnych. Rejestracja i uczestnictwo w formie Warsztatów ON-LINE są bezpłatne w dniu Warsztatów.

Miesięczny dostęp do zapisu relacji z zabiegów operacyjnych z danego dnia - opłata 200 zł.

Jednocześnie planujemy realizację warsztatów w formule STACJONARNEJ, czyli z udziałem lekarzy ginekologów obecnych na salach operacyjnych, co oczywiście będzie uzależnione od sytuacji epidemiologicznej.

Możliwość AKTYWNEGO UCZESTNICTWA lekarzy ginekologów w operacjach wykonywanych podczas warsztatów będzie poprzedzona wcześniejszym wymazem PCR w kierunku obecności infekcji SARS-CoV-2.

Maksymalna liczba aktywnych uczestników Praktycznych Warsztatów Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej to 8 lekarzy ginekologów, którzy będą brali udział w zabiegach bezpośrednio przy stole operacyjnym. Podczas zabiegów operacyjnych przedstawione będą „krok po kroku” szczegóły technik operacyjnych.

Mamy ogromną nadzieję, że zarówno forma ON-LINE, jak i  formuła AKTYWNEGO udziału w Warsztatach zainteresuje Państwa, a my jako organizatorzy postaramy się zapewnić Państwu wysoki poziom merytoryczny i edukacyjny Praktycznych Warsztatów: MINIMALNIE INWAZYJNA CHIRURGIA MIEDNICY MNIEJSZEJ - „KROK PO KROKU" – STACJONARNIE oraz ON-LINE.

Serdecznie zapraszam
prof. Maciej Wilczak

Organizator warsztatów
prof. Maciej Wilczak
Kierownik
Kliniki Zdrowia Matki
i Dziecka
Patronat Honorowy
dr med. Maciej Sobkowski
Dyrektor
Ginekologiczno-Położniczego
Szpitala Klinicznego
UM w Poznaniu
Partner Organizacyjny
Marcin Bernaczyk
Dyrektor Sprzedaży
Innovative Medical Solutions

Zasady rejestracji:

 1. ON-LINE - rejestracja oraz uczestnictwo są bezpłatne w dniu warsztatów.
  Transmisje operacji będą prowadzone na żywo.
  » Link do rejestracji
  Miesięczny dostęp do zapisu relacji z zabiegów operacyjnych z danego dnia - opłata 100 zł
 1. AKTYWNE UCZESTNICTWO - zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod nr tel. 511-717-606 (decyduje kolejność zgłoszeń).
  Koszt udziału w Warsztatach wynosi 900 zł i obejmuje:

  » bezpośredni udział w operacjach wykonywanych podczas warsztatów,
  » materiały warsztatowe dotyczące sprzętu endoskopowego oraz rodzaju materiałów syntetycznych implantowanych podczas warsztatów.


UWAGA!!! Lekarze zakwalifikowani do bezpośredniego uczestnictwa w operacjach na terenie szpitala, czyli na salach operacyjnych, będą musieli zostać poddani badaniu w kierunku SARS-CoV-2, w oparciu o badania molekularne metodą PCR identyfikujące zakażenie koronawirusem. W dniu poprzedzającym warsztaty, lekarze uczestniczący w operacjach w Szpitalu, zobowiązani są dostarczyć na adres mailowy minimalnieinwazyjna@gpsk.am.poznan.pl scan aktualnego wyniku badania w kierunku SARS-CoV-2, aby możliwe było wejście na teren szpitala. Pobranie wymazu do badań powinno nastąpić nie później niż cztery dni przed planowaną datą Warsztatów.

Lekarzy zakwalifikowanych do bezpośredniego uczestnictwa w zabiegach operacyjnych na terenie szpitala uprzejmie prosimy o możliwie jak najszybsze potwierdzenie uczestnictwa w Warsztatach, gdyż stwarzamy dla Państwa możliwość bezpłatnego wykonania badania w kierunku SARS-CoV-2 w naszym Szpitalu. Uprzejmie prosimy zainteresowanych lekarzy, zakwalifikowanych do bezpośredniego uczestnictwa w zabiegach operacyjnych, o kontakt telefoniczny na 7 dni przed terminem warsztatów, w których planują aktywne uczestnictwo, celem umówienia terminu.


Dane do dokonania przelewu
:

Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
ul. Polna 33, 60-535 Poznań
Bank Gospodarstwa Krajowego
Numer rachunku: 37 1130 1088 0001 3124 0720 0002
(z dopiskiem WARSZTATY - data --.--.-- wybranego warsztatu + imię i nazwisko uczestnika)

Potwierdzenie dokonania opłaty prosimy przesłać na adres mailowy:
minimalnieinwazyjna@gpsk.ump.edu.pl


Organizatorzy merytoryczni:

Logotypy

Partnerzy Organizacyjni Warsztatów:

Logotypy