Europejska Konferencja pt. “Health and education outcomes of children across Europe with congenital anomalies”

Data wydarzenia: 7 kwietnia 2022

Baner

Serdecznie zapraszamy do udziału w Europejskiej Konferencji "Health and education outcomes of children across Europe with congenital anomalies", która odbędzie się online w dniach 7-8 kwietnia 2022 r.

Konferencja jest dla lekarzy i pozostałych pracowników ochrony zdrowia, naukowców, psychologów, pedagogów, organizatorów ochrony zdrowia i szkolnictwa, studentów oraz dla rodziców i opiekunów dzieci z wadami wrodzonymi.

Konferencja jest bezpłatna!

Przyjmowanie streszczeń na sesję plakatową do dnia 15 LUTEGO 2022!

Konferencja ma na celu rozpowszechnienie wyników projektu EUROlinkCAT (www.eurolinkcat.eu) oraz uzgodnienie rekomendacji dotyczących opieki medycznej i edukacji dzieci z wadami wrodzonymi.

Tematy konferencji:
» Epidemiologia
» Diagnostyka prenatalna
» Przeżywalność i chorobowość
» Opieka medyczna
» Edukacja
» Doświadczenia rodziców i opiekunów
» Rola stowarzyszeń rodziców i pacjentów

Odbywać się będą również dwie konferencje satelitarne online prowadzane w języku polskim. Pierwsza skierowana do rodziców dzieci z rozszczepem kręgosłupa organizowana przez Fundację SPINA, druga do rodziców dzieci z zespołem Downa, której organizatorem jest Katedra i Zakład Chemii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

W imieniu Lokalnego Komitetu Organizacyjnego
Prof. Anna Latos-Bieleńska