< Cofnij

IX Zjazd Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej

Data wydarzenia: 10 maja 2018

Baner

W dniach 10-12 maja br. w Poznaniu obradować będzie IX Zjazd Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którego organizatorem jest Klinika Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej. Zjazd został objęty Patronatem Honorowym przez JM Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Prof. dr. hab. med. Andrzeja Tykarskiego, a także przez Wojewodę Wielkopolskiego Pana Zbigniewa Hoffmanna, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka, Prezydenta Miasta Poznania Pana Jacka Jaśkowiaka oraz przez Prezesa Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Zjazd Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej organizowany jest co dwa lata i stanowi najważniejsze krajowe forum w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej, w którym uczestniczy ok. 300 specjalistów zajmujących się diagnostyką i leczeniem nowotworowych guzów litych oraz nowotworowych i nienowotworowych chorób układu krwiotwórczego u dzieci i młodzieży.

Tematem wiodącym Zjazdu będzie wznowa choroby nowotworowej i choroba nowotworowa pierwotnie oporna u dzieci. Na program naukowy Zjazdu złożą się wykłady typu „state-of-the-art” prezentowane przez 61 najwybitniejszych ekspertów z Polski i 11 z zagranicy oraz rekordowa liczba ponad 150 doniesień oryginalnych.

Miejscem obrad będzie Centrum Kongresowego MTP. Szczegółowe informacje na temat Zjazdu są dostępne na stronie internetowej www.zjazdptoihd.pl

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam do udziału w Zjeździe.

Prof. dr hab. med. Jacek Wachowiak
Przewodniczący
Komitetu Naukowego i Organizacyjnego