Konferencja "Dietetyka Gerontologiczna - wyzwania i szanse"

Data wydarzenia: 4 marca 2016

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniu 4 marca (piątek) 2016 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, przy ul. Przybyszewskiego 37a, odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Dietetyka Gerontologiczna - wyzwania i szanse”.

Organizatorami wydarzenia są Pracownia Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej oraz Zakład Biochemii Klinicznej i Medycyny Laboratoryjnej Katedry Chemii i Biochemii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Wiodącymi zagadnieniami poruszanymi podczas konferencji będą:

- Dieta a starzenie się komórek
- Dieta ketogenna w chorobie Alzheimera
- Rola diety w chorobach tarczycy u osób starszych
- Wielolekowość u osób starszych - dieta jako zagrożenie
- Znaczenie zielonej herbaty w kontekście starzenia
- Zastosowanie robota w dietetyce gerontologicznej

Ponadto dla uczestników przewidzieliśmy warsztaty oraz sesję plakatową "Determinanty zachowań żywieniowych osób starszych" organizowaną w ramach projektu międzynarodowego „Determinanty zachowań żywieniowych i aktywności fizycznej. Europejskie centrum wiedzy służące integracji i rozwojowi infrastruktury badawczej" - DEDIPAC KH.

Serdecznie zapraszamy do udziału czynnego tj. wygłoszenia prac naukowych w formie prezentacji ustnej lub plakatu. Z zaprezentowanych prac Komisja Konkursowa wyłoni najlepsze, które zostaną nagrodzone możliwością publikacji w czasopiśmie Geriatria (5 pkt Min. Nauki).

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie konferencji: www.gerodiet.wix.com/konferencja.

Prosimy również o zapoznanie się z:

- komunikatem nr 1,
- regulaminem konferencji,
- warunkami uczestnictwa czynnego,
- wytycznymi do zgłaszanych abstraktów, które będą drukowane w materiałach konferencyjnych.