Konferencja "ECMO dla Wielkopolski"

Data wydarzenia: 21 listopada 2016

Szanowni Państwo,

Program „ECMO DLA WIEKOPOLSKI”, koordynowany przez Klinikę Kardiochirurgii i Transplantologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, zakłada: zaprojektowanie, rozpoczęcie wdrażania, monitorowanie oraz powszechne wykorzystanie zastosowania mechanicznego wspomagania krążenia ECMO (Extracorporeal Membrane Oxygenation), na terenie Wielkopolski, w czterech obszarach:

- Zastosowanie ECMO u pacjentów z hipotermią;
- Zastosowanie ECMO w celu leczenia odwracalnej niewydolności oddechowej;
- Zastosowanie ECMO w celu leczenia innych stanów krytycznych;
- Zastosowanie ECMO u zmarłych w mechanizmie nieodwracalnego zatrzymania krążenia (NHBD/DCD - non heart beating donors/donation after circulatory death) w celu pozyskiwania potencjalnych dawców narządów do transplantacji.

Naturalną kontynuacją działań wdrożeniowych i realizacji programu jest Konferencja naukowo-szkoleniowa poświęcona programowi „ECMO DLA WIELKOPOLSKI” organizowana przez jednostkę koordynującą Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, zaplanowana na 21.11.2016 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP.

» Więcej informacji

Serdecznie zapraszam