< Cofnij

Konferencja Edukacyjno-Szkoleniowa "Uczymy się przez doświadczenie. O przypadkach w psychoterapii"

Data wydarzenia: 3 grudnia 2019

Baner

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji Edukacyjno-Szkoleniowej "Uczymy się przez doświadczenie. O przypadkach w psychoterapii", która odbędzie się w Poznaniu w dniu 03.12.2019 roku.

Dzielenie się doświadczeniami z pracy terapeutycznej, uczenie się od innych, poszerzanie spektrum samoświadomości w oparciu o wykorzystywane metody i techniki, stanowią jedno z najskuteczniejszych narzędzi przyswajania wiedzy. Podczas konferencji uznani psychoterapeuci i superwizorzy podzielą się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami z pracy z pacjentami. Analiza przypadków pozwoli na rozpoznanie skutecznych metod pracy z osobami w różnym wieku. Jednym z ważniejszych elementów spotkania będzie także dyskusja nad zjawiskiem oporu w psychoterapii i skutecznymi sposobami rozwiązywania problemów z nim związanych. Sesje tematyczne poświęcone zostaną zaburzeniom psychicznym pojawiającym się na różnych etapach rozwoju człowieka (od autyzmu i zaburzeń rozwojowych po depresję wieku podeszłego). Konferencji towarzyszyć będą również warsztaty prezentujące określone metody i techniki terapeutyczne, np. metoda dramy czy praca z lękiem w sytuacji choroby.

Do udziału w konferencji zapraszamy psychoterapeutów, osoby szkolące się, psychologów, lekarzy i pedagogów, a także wszystkich zainteresowanych zaproponowaną problematyką.

Mamy nadzieję, że podjęta w ramach konferencji tematyka stanowić będzie znaczący wkład w rozwój i pogłębienie wiedzy z zakresu psychoterapii, a spotkanie i wymiana doświadczeń przyczyni się do większej integracji środowiska terapeutycznego w Polsce.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej wydarzenia oraz do rejestracji: http://psychoterapia2019.bok-ump.pl/

Do zobaczenia w Poznaniu!

prof. dr hab. Ewa Mojs