Konferencja Salmed-Laboratorium 2016 "Choroby cywilizacyjne - wyzwaniem współczesnej medycyny laboratoryjnej"

Data wydarzenia: 12 kwietnia 2016

VIII KONFERENCJA NAUKOWO-SZKOLENIOWA
SALMED - LABORATORIUM 2016
"Choroby cywilizacyjne - wyzwaniem współczesnej medycyny laboratoryjnej"

12 - 13 kwietnia 2016 roku,
Pawilon 7, sale konferencyjne HG - antresola

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji SALMED - LABORATORIUM 2016 organizowanej po raz ósmy w ramach Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED w Poznaniu, w dniach od 12 do 14 kwietnia 2016 roku, pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, prof. dra hab. med. Jacka Wysockiego.

SALMED - LABORATORIUM 2016 to dwudniowa konferencja, której towarzyszy wystawa produktów z branży diagnostyki laboratoryjnej. Organizatorem konferencji jest Katedra i Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu wraz z Zarządem Oddziału Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej w Poznaniu, Kolegium Medycyny Laboratoryjnej w Polsce oraz Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.

Wydarzenie to cieszy się uznaniem wśród przedstawicieli nauki, diagnostów laboratoryjnych, lekarzy praktyków i organizatorów ochrony zdrowia w Polsce. Za udział w konferencji zostaną przyznane punkty edukacyjne, zarówno przez Krajową Radę Diagnostów Laboratoryjnych jak i Wielkopolską Izbę Lekarską.

Tegoroczna konferencja jest głosem w dyskusji o współdziałaniu medycyny laboratoryjnej z dziedzinami klinicznymi na każdym etapie opieki nad pacjentem - od profilaktyki poprzez diagnostykę do monitorowania przebiegu choroby i jej powikłań. Postęp, którego jesteśmy świadkami, to również efekt zaangażowania diagnostyki laboratoryjnej w obszarze badań naukowych. Tematyka konferencji obejmuje diagnostykę i monitorowanie chorób nowotworowych, sercowo-naczyniowych i innych chorób cywilizacyjnych. Zaprosiliśmy także firmy diagnostyczne, które mają możliwość przedstawienia sesji autorskich w ramach warsztatów firmowych.

Przedstawiamy Państwu szczegółowy program oraz informacje organizacyjne dotyczące zgłoszeń na konferencję SALMED - LABORATORIUM 2016.

Więcej informacji na stronie www.salmed.pl.