< Cofnij

Międzynarodowa Konferencja Naukowa "100-lecie nauczania farmacji oraz 40-lecie analityki medycznej w Poznaniu"

Data wydarzenia: 15 listopada 2019

Banner

Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Organizacyjnego obchodów 100-lecia nauczania farmacji oraz 40-lecia analityki medycznej w Poznaniu, uprzejmie zapraszam do udziału w uroczystościach wspólnego obchodzenia okrągłego jubileuszu w dniu 15 listopada 2019 r. w Poznaniu podczas specjalnie na tę okoliczność zorganizowanej konferencji.

Po części jubileuszowej wykłady wygłoszą znakomici prelegenci, w tym prof. Roman Lesyk z Narodowego Uniwersytetu Medycznego we Lwowie, prof. Oliver Kayser z Technicznego Uniwersytetu w Dortmundzie, prof. Krystyna Olczyk ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz prof. Jerzy Pałka z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Przewidujemy udział w Konferencji około 500 osób, w tym nie mniej niż 200 studentów naszej Almae Matris. Mamy nadzieję, że Konferencja, poprzedzona spotkaniem Dziekanów Wydziałów Farmaceutycznych, będzie nie tylko uświetnieniem tak wyjątkowego wydarzenia jakim jest 100-lecie nauczania farmacji na Ziemi Wielkopolskiej, ale również doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, a także dla zintegrowania środowisk pracujących naukowo i zawodowo w dziedzinie nauk farmaceutycznych i dla dobra pacjenta.

Kluczowa część uroczystości odbywać się będzie w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu przy ul. Przybyszewskiego 37a i realizowana jest we współpracy z Biurem Organizacji Konferencji UMP.

» Szczegółowe informacje: http://100lat-farmacji.bok-ump.pl/

Do zobaczenia w Poznaniu.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego

Prof. dr hab. Lucjusz Zaprutko
Dziekan Wydziału Farmaceutycznego UMP