Ogólnopolska Konferencja Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku - dobrostan zwierząt w różnych perspektywach

Data wydarzenia: 29 września 2017

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konferencji "Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku".

Termin: 29.09.2017
Miejsce: Centrum Biologii Medycznej UMP, ul. Rokietnicka 8, Poznań

Głównym tematem tegorocznych obrad jest szeroko rozumiany dobrostan. Pojęcie dobrostanu zwierząt zostało zapożyczone z psychologii człowieka i psychiatrii, które jako pierwsze podejmowały systematyczne badania nad podnoszeniem jakości życia ludzi, z punktu widzenia funkcjonowania jednostki. Nasze wrześniowe spotkanie jest wynikiem współpracy pomiędzy Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, Fundacją VIVA! oraz naszym Uniwersytetem. W trakcie dwudniowych obrad przewidziano sesje plenarne, warsztaty szkoleniowe oraz panele z udziałem ekspertów ds. żywienia. W tym roku zapraszamy do wspólnych debat wszystkich, którym bliski jest temat dobrostanu zwierząt: w towarzyszeniu człowiekowi, hodowli, produkcji, rozrywce, edukacji, sztuce i wszystkich innych możliwych do pomyślenia aspektach.

Do zobaczenia!