Spotkanie z niespotykanymi, czyli III Poznański Dzień Chorób Rzadkich

Data wydarzenia: 26 lutego 2022

Baner

W 2022 roku Dzień Chorób Rzadkich obchodzimy 28 lutego. Aby szerzyć wiedzę na temat tych chorób, chcielibyśmy zaprosić Państwa do uczestnictwa w Spotkaniu z niespotykanymi, czyli III Poznańskim Dniu Chorób Rzadkich. Nasze spotkanie odbędzie się 26 lutego (sobota) w sali 1010 Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu*. Wierzymy, że będzie ono szczególną okazją do wymiany doświadczeń, dyskusji oraz ujrzenia problematyki chorób rzadkich z szerokiej perspektywy.

Nasze spotkanie - tak jak w dwóch poprzednich latach - będzie składać się ze studenckiej sesji case report oraz wystąpień osób chorych na choroby rzadkie i przedstawicieli stowarzyszeń pacjenckich, m.in. Stowarzyszenia Neurofibromatozy Polska-Alba Julia czy Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęła prof. dr hab. n. med. Anna Latos-Bieleńska, Konsultant Krajowy w dziedzinie Genetyki Medycznej oraz kierownik Katedry i Zakładu Genetyki Medycznej.

Ważne terminy dla uczestników aktywnych (studentów chcących zgłosić przypadek do sesji konkursowej):
• zgłaszanie abstraktów od 3.01.2022 do 21.01.2022,
• informacja o zakwalifikowaniu pracy do sesji konkursowej - do 4.02.2022,
• przesłanie prezentacji multimedialnej - do 18.02.2022.

» Regulamin uczestnictwa aktywnego
» Wydarzenie na Facebooku

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu mailowego:
genetykamedyczna.sknump@gmail.com lub poprzez Facebooka SKN Genetyki Medycznej.

Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w wydarzeniu - do zobaczenia 26 lutego!

* Ze względu na dynamiczną sytuację epidemiologiczną zastrzegamy możliwość zmiany formy wydarzenia.