XVIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych

Data wydarzenia: 15 września 2022

Baner

W dniach 15-17 września 2022 r. miasto Poznań stanie się gospodarzem najważniejszego dla polskiej chirurgii dziecięcej wydarzenia edukacyjnego, jakim będzie XVIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych.

- Wydarzenie, z racji jego oficjalnego charakteru i krajowego formatu, ma stanowić doskonałą platformę implementacji nowości oraz wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami środowiska akademickiego, lekarskiego i biznesowego. To nasz główny cel - podkreśla prof. dr hab. n. med. Przemysław Mańkowski - Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych.

Tematem dyskusji będzie rola chirurgii dziecięcej w obecnym systemie opieki zdrowotnej. Eksperci porozmawiają o najnowszych osiągnięciach w tej dziedzinie, kierunkach jej rozwoju oraz o aktualnych wyzwaniach.

- Chcielibyśmy przy okazji tego Zjazdu zająć się w szczególności rolą współpracy zawodowej między chirurgami dziecięcymi a ogólnymi. Jest to często niedoceniany, a przecież niezwykle ważny wątek, który będzie przewijał się przez cały nasz program naukowy. Pragniemy przyjrzeć się punktowi widzenia wybitnych ekspertów z dziedziny chirurgii ogólnej i skonfrontować je z naszym podejściem. Może uda się wypracować wspólny i spójny model opieki nad pacjentem „od dzieciństwa do progu dorosłości”? – dodaje prof. Przemysław Mańkowski.

Zjazd odbędzie się w Concordia Design przy ul. Zwierzynieckiej 3 w Poznaniu. Szczegółowe informacje organizacyjne, program oraz panel rejestracyjny dostępne są na stronie www.chirurgia-dziecieca.com.